EmekGüncel

ETF Tekstil işçilerinden uyarı eylemi: “Sözleşme hakkımız engellenemez”

Deriteks Sendikasının örgütlü olduğu ETF Tekstil’de toplu iş sözleşme görüşmelerinde ilerleme sağlanamaması üzerine eylem yapıldı.

Deriteks Sendikasının örgütlü olduğu ETF Tekstil’de toplu iş sözleşme görüşmelerinde ilerleme sağlanamaması üzerine işyeri önünde eylem yapıldı.

Fabrika çıkış saatinde yapılan eyleme fabrikadan sloganlarla çıkan işçiler “Sözleşme hakkımız engellenemez” diyerek fabrika giriş kapısına yürüdü. Burada konuşan DERİTEKS Genel Başkanı Musa Servi, işçilerin kazanılmış haklarından geriye gidişin kabul edilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Sendika Teşkilat Sekreteri Ayhan Yanılmaz da müzakere sürecinin devam ettiğini ve henüz işçilerin beklentilerine uygun bir ilerleme sağlanamasa da sendika olarak müzakereye her zaman açık olduklarını dile getirdi. Açıklamalar sırasında işçiler sık sık “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Sözleşme hakkımız engellenemez”, “Yılgınlık yok, direniş var” sloganlarını attı.

Açıklamanın ardından işçiler fabrikanın Orhanlı-Tuzla yolunu bir süreliğine kapatarak eylemlerini sürdürdü. Çevreden geçen araçların sürücüleri de kornalarıyla işçilere destek oldu. (Kaynak: Evrensel)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu